Таг: санадер

Иво Санадер осуден на 4 и пол години затвор за примање...

Поранешниот хрватски премиер Иво Санадер е осуден на 4 и пол години затвор, по 4 години судење за обвинение дека примил 17 милиони куни...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com