Таг: Саудиска Арабија

На визите за Саудиска Арабија сѐ уште стои БЈРМ

Кралството на Саудиска Арабија не го користи уставното име на Република Северна Македонија. Порталот /koha.mk објави дека...

Жена од Саудиска Арабија возеше Формила 1 болид (видео)

  Откако во неделата стапи на сила законот со кои властите во Саудиска Арабија дозволија жените да возат, Асел Ал-Хамад стана првата жена која како...

Уништен сонот на тинејџерките од Саудиска Арабија

 Шесте девојки на возраст од 13 до 17 години кои требаше да го носат знамето на Саудиска Арабија на отварањето на Мундијалот не се појавија...

Доделени првите десет возачки дозволи на жени во Саудиска Арабија (видео)

Во Саудиска Арабија се доделени првите 10 возачки дозволи  на жени и тоа во време кога 4 жени кои се бореа за ова женско...

Хаос и пукање во Ријад- Саудиска Арабија заради дрон над кралската...

Безбедносните сили на Саудиска Арабија, вчера беа во вонредна состојба, мислејќи дека некој  ја нападнал кралската палата во главниот град Ријад и дека се...

Саудиска Арабија ќе гради најголем проект-мегалополис вреден 500 милијарди долари(видео)

Саудиска Арабија ќе започне со изградба на мегалополис , најголем и најскап во историјата на човештвото. Под покровителство на принцот Мохамед бин Салман, ќе...

Протести во главниот град на Јемен

Повеќе илјади луѓе протестираа Сани, главниот град на Јемен, по повод воздушниот напад на меѓународната коалиција која ја предводи Саудиска Арабија на погребна сала,...

Сенатот надгласа вето на Обама

Американскиот Сенат денес убедливо го надгласа ветото на Барак Обама за законот кој ќе овозможи подигнување тужба против Саудиска Арабија за терористичките напади на...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com