Таг: саша богдановиќ

Ќе се вештачи кој ,,штедел“ на асфалт при реконструкцијата на улицата...

Градоначалникот на Општина Центар објави дека при реконструкција на една улица е утврдено дека недостасуваат 6 сантиметри слој од асфалтот поставен во...

Општина Центар нема да попушти пред притисокот на пазарџиите кои ги...

,, Во изминатите неколку дена пазарџиите од „Зелен Пазар“ протестираат бидејќи им беа скратени сите злоупотреби кои ги извршуваа секојдневно на паркиралиштето...

Отстранета диво изградена гаража во Капиштец

Изминатите неколку денови Секторот за инспекциски работи при Општина Центар постапуваше по издадени решенија за отстранување на нелегално изградени објекти.

Богдановиќ укажува на криминалот со земјиштето продадено на ,,Никофон“ за катната...

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, на прес конференцијата одржана вчера по повод судската одлука дека сопственикот на ,,Никофон“ може да...

Поразувачки резултати, 30 насто од првачињата се со искривен ‘рбет

Во организација на Општина Центар, во сите основни училишта на нејзината територија се спроведе "Дијагностички и превентивни прегледи (скрининг) на 'рбетниот...

Богдановиќ: Сведочењето на Гулевска нѐ потсети на владеењето на ВМРО ДПМНЕ...

,,Изминатите денови сведочењето на Јадранка Гулевска, поранешна началничка во МВР во Одделот за управни работи во Скопје, го расветлува случајот ,,Титаник“....

Градоначалникот Богдановиќ ја предводеше акцијата за чистење на спомениците од НОБ

Во пресрет на големиот македонски празник, Денот на македонското востание против фашистичкиот окупатор во Втората светска војна, 11 Октомври, градоначалникот на Општина...

А казни? 30 тони отпад од диви депонии за еден месец...

,, Покрај редовното одржување на хигиената на комуналната служба на Општина Центар, за месец септември дополнително расчистени се и 10 диви депонии...

Градоначалникот Богдановиќ ѝ го честиташе роденденот на најстарата жителка на Општина...

Ведра, со поглед полн со живот и брчки кои сепак ѝ ги издаваат годините и искуството кои ги има зад себе. Марица...

Надлежните не преземаат ништо да го спречат паркирањето и возењето на...

Безброј пати пишувано, милион пати постирано на социјалните мрежи. Дрски возачи и неодговорни институции. Кејот 13 Ноември, се чини,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com