Таг: сашко јовев

Филипче: Ден полн со емоции, срцето на Емилија чука во градите...

Лекарските тимови кои ги изведоа сложените операции на трансплантација на срцето и бубрезите на тројца пациенти, донирани по смртта на Емилија Динева...

Во 02 часот и 43 минути зачука срце, се направи првата...

,,Доцна во ноќта додека градот спиеше во 02:43 часот зачука срце... Во Република Македонија, на Универзитетската Клиника за Државна...

Тим кардиохирурзи предводен од д-р Сашко Јовев ја изведува првата трансплантација...

Во текот на ноќта на Клиниката за Државна кардиорирургија се изведува првата кадаверична трансплантација на срце, односно трансплантација од починат донор. Во...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com