Таг: свадба

Ексклузивни фотографии од свадбата на Мухамед Зеќири и Бисера Јордановска на...

Премиерот Зоран Заев му беше кум на свадбата на потпретседателот на СДСМ и пратеник, Мухамед Зеќири. Зеќири се ожени...

Рафаел Надал се ожени со својата долгогодишна девојка Марија

Рафаел Надал се ожени со својата долгогодишна партнерка , Марија Франциска Перело, со која е во врска 14 години.

Кој ја зборува вистината, Ахмети или очевидецот Билали чиј син беше...

,, Случајот со пукањето каде се сомничи пратеникот Џеват Адеми повеќе е проблематизиран во медиумите од потребното. Џеват Адеми не е тој...

Путин танцуваше со австриската министерка Кнајсл на нејзината свадба (видео)

Австриската министерка за надворешни работи Карин Кнајсл (53), денеска правеше свадба. Главен гостин беше  рускиот претседател Владимир Путин, кој иако присуствуваше само 20 минути,...

Се урна хеликоптерот што ја донесе невестата на свадбена церемонија, по...

Неверојатна и бизарна случка на свадба во бразилскиот град Виндедо. Гостите беа сведоци на страшна несреќа, кога пред нивните очи се урна хеликоптерот со...

Кривични пријави за одење по невеста со противпожарно возило

Секторот за внатрешни работи Струмица - Надворешна канцеларија за криминалистички работи Радовиш, до Основното јавно обвинителство во Радовиш, поднесе кривична пријава против Г.К.(47)  од...

Австралиски бизнисмен и политичар со македонско потекло направи венчавка во Калишта

  Г.Г. Стефан во Калишта, струшко, изминатиот викенд  ги венча Петар и Натали Ристевски, од Сиднеј, Австралија, пишуваат австралиските медиуми на македонски јазик. Поглаварот на МПЦ...

Трагедија на свадба во Сирија, убиени 22 лица

Дваесет и две лица се убиени, а десетина се потешко повредени во самоубиствен напад на свадба близу градот Хасакa на североистокот на Сирија. „Бомбаш самоубиец...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com