Таг: сведоци

Денеска во судница за 27 април ќе сведочат Заев, Спасовски,...

Денеска продолжува испрашувањето на сцедоците во маратонскиот судски процес за организираниот напад на пратениците во Собрание на 27 април минатата година. Напаѓачите ќе се соочат...

Почна да се одмотува клопчето за уништувањето документација од УБК по...

Додека двајцата обвинети за уништување на опремата за прислушување и документација изнесена од УБК се во бегство, мрежата на злосторничкото здружение почна да се...

ОЈО: Сослушани 70 сведоци за изборни нерелугарности и донации

Основното јавно обвинителство – Скопје кое е под раководство на Марко Зврлевски, соопшти дека досега се повикани на разговор и сослушани 70 сведоци за...

Владејачкото мнозинство му ги врзаа рацете на СЈО

Со недонесувањето на измените на Законот за заштита на сведоци, се отежнува работата на Специјалното јавно обвинителство, велат од СЈО, по денешната седница во...

Законот за СЈО и за заштита на сведоци пред пратениците

На утрешната седница на Собрание на РМ, пратениците ќе ги разгледуваат предлог измените на законите за Специјалното јавно обвинителство и за заштитените сведоци,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com