Таг: свети ѓорѓиј

Црквата што ја организираше литијата во Струга, одговорноста за масовноста и...

Свештенството при храмот ,,Св. Георгиј Победоносец“ , организатор на традиционалната  литија што се одржа вчера во Струга, соопшти дека црквата неколку дена...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com