Таг: светло

Холандскиот Парламент гласаше ЗА отворање на преговорите со Македонија

Парламентот на Холандија даде зелено светло за отворање на преговорите за пристапување на Македонија кон ЕУ, јави албанската телевизија Топ Канал. Но, истовремено пратениците се...

Али Ахмети нема идеја за излез од политичката криза

Секоја нова изјава на лидерот на ДУИ Али Ахмети е полоша и побезнадежна од претходната. Очигледно дека Ахмети не знае како или пак не...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com