Таг: свет

Скопје повторно меѓу првите 10 градови во светот по загадувањето

Дури 4 главни балкански градови се најдоа на светската ,,топ“ листа на 10 најзагадени градови во светот. На 2...

Нов рекорд на заразени од корона вирус во светот и во...

СЗО објави дека во изминатото деноноќие е постигнат нов рекорд на заразени од Ковид 19 на светско ниво. Регистрирани...

Дневен рекорд на заразени од Ковид 19 во САД, но и...

Изминатото деноноќие донесе два неславни рекорди поврзани со Ковид 19. Во САД се регистрирани дури 69.000 нови случаи на...

Над 10 милиони заразени од Ковид 19 во светот

Епидемијата на корона вирусот во светот не стивнува. До овој момент СЗО има регистрирано 10.088.576 луѓе заразени со корона вирус.

80.000 регистрирани смртни случаи од КОВИД 19 во САД

Денешната светска статистика бележи нови заразени и смртни случаи. Во САД бројката на починати од КОВИД 19 се искачи на 80.574, но...

Во САД 1.008.571 заболен од КОВИД 19, починаа над 56.000 луѓе

Светот брои над 3 милиони заболени и 211.000 починати луѓе од КОВИД 19. Во САД бројката на заразени иод...

Речиси 3 милони луѓе заразени од коронавирус, од нив речиси 1...

До денеска, сабота,25.04.2020 година, во светот се регистрирани 2.831.785 луѓе болни од КОВИД 19, односно заразени со коронавирус. Од...

1.484.811 заразени и 88.538 починати од КОВИД 19 во светот

Светската статистика за заразени иод коронавирус денеска ја достигна бројката речиси од еден и пол милион луѓе во светот.

203 држави и територии во светот се зафатени со коронавирус

Сите регистрирани независни држави во светот, 195 и неколку територии, се зафатени со коронавирусот, пренесува официјални информации на СЗО агенцијата Ројтерс.

Пекинг го доби најголемиот аеродром во светот (видео)

Во Пекинг заврши изградбата на најголемиот аеродром во светот според бројот на патници што може да ги...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com