Таг: сдсм

СДСМ се ребрендира во црвена боја

На 25. Конгрес, СДСМ ја впишува црвената боја, како своја боја, бојата на социјалдемократијата, на победата, на левицата, бојата на слободата, бојата...

ВМРО ДПМНЕ и СДСМ меѓусебно се обвинуваат за растот на заразени...

,,Од почетокот на коронакризата во земјата, од ВМРО-ДПМНЕ не видовме ништо друго освен неконструктивно делување, опструкции и критики, но сега со одолговлекување...

Партиските другари се простија од прерано починатиот доктор Трајче Нешковски(видео)

Во СДСМ денеска се одржа комеморација по повод трагичната прерана смрт на нивниот партиски колега и другар, Трајче Нешковски.

СДСМ:Срамно однесување на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ на централната прослава за 11...

Јавноста денеска беше сведок на срамно однесување на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ која требаше да учествува на централната манифестација во Куманово, по повод...

СДСМ: Мицкоски исправи се и поднеси си оставка

ВМРО-ДПМНЕ и најголемиот шпицен аутсајдер Мицкоски по изборниот пораз го достигнуваат врвот на сопствената дезориентација, реагира СДСМ по соопштението на ВМРО ДПМНЕ...

Џафери на чело на Собрание, Пржинска влада се укинува, кадар на...

Зоран заев ќе биде премиер 4 години, а кадар на ДУИ би требало да биде на Владата 100 дена пред избори.

Османи: За нова Влада првично разговараме со СДСМ, не е точно...

Бујар Османи од ДУИ ги демантираше шпекулациите дека преговараат со ВМРО ДПМНЕ за состав на идната Влада. Тој исто така демантираше дека...

Во наредните 7 години за С. Македонија ќе бидат достапни 3...

Во рамките на новиот буџет на ЕУ испрограмирани се и средствата за третата генерација на претпристапна помош ИПА 3, согласно која на...

СДСМ бара реакција на обвинителството за ,,фашистичките повици“ на Левица

СДСМ реагира по неколкуте контроверзни истапи и пораки што ги испраќа деновиве Димитар Апасиев од Левица, кој на овие избори освои две...

Во Крива Паланка СДСМ освои 7.000 гласови, а ВМРО ДПМНЕ 4.500

Градоначалникот на Крива Паланка, Борјанчо Мицевски, објави дека на речиси 100 проценти преброени гласови СДСМ оствари убедлива победа над ВМРО ДПМНЕ

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com