Таг: сеад

Одбраната на Кочан за притворот игра на картата замолчување на медиумот

Со одбраната на Никола Додевски, адвокат на Сеад Кочан, кој пред судиите во Апелација одигра на карта обид за замолчување на медиумот во сопственост...

ВМРО ДПМНЕ прашува дали Оливер Спасовски и Примислав Димовски се грбот...

  Во свој препознатлив стил, ВМРО ДПМНЕ објави соопштение кое изобилува со навреди, обвинувања и квалификации  против СДСМ и Зоран Заев. Откако е уапсен Сеад...

Притвор за Рахиќ и осомничената криминална група

Надлежен истражен судија на Сеад Рахиќ и останатите петмина членови на осомничена криминална група за поседување и препродажба дрога им одреди по 30 дена...

Обвинителство бара притвор за петмината уапсени за поседување дрога

  Надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција издаде Наредба за спроведување на истражна постапка против пет лица за...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com