Таг: седење

Францускиот амбасадор ѝ се извини на Србија поради протоколот на седење...

Амбасадорот на Франција во Белград, Фредерик Мондолони, денеска упати извинување до претседателот на Србија, Александар Вучиќ, и до српскиот народ, поради протоколот и распоредот...

Протоколот на седење во Париз ги налути Србија, Русија, Турција, Ирска,…

Косовскиот претседател ,Хашим Тачи, се избори за почесно место на одбележувањето на 100 години од завршувањето на Првата светска војна. Тој седеше во почесната...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com