Таг: седиште

Митко Јанчев повикува на протест пред седиштето на ВМРО ДПМНЕ и...

Митко Јанчев, претендент за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, повикува на мирен протест на 02.11.2020 година ( понеделник ) во 19 часот пред седиштето...

СЈО поднесе две обвиненија за незаконско финансирање и изградба на седиштето...

  Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите денес до Основниот суд Скопје 1...

ВИДЕО:Непланирана средба пред ВМРО ДПМНЕ предизвика расправија пред камери за референдумот

Портпаролот на ВМРО ДПМНЕ, Наум Стоилковски, со својот велосипед наиде на пратеникот на СДСМ, Костадин Костадинов, кој даваше изјава пред седиштето на ВМРО ДПМНЕ,...

ДУИ демантира дека престрелката и убиството во Мала Речица имаат врска...

– Целосно ги демантираме како неточни информациите дека денеска во Демократската Унија за интеграција имало било каков инцидент. Ние како политичка партија немаме и...

Бујар Османи демантира дека е донесена одлука за коалиција со ВМРО...

Портпаролот на ДУИ излезе пред седиштето на ДУИ за да ги демантира, како што рече, сите шпекулации, бидејќи на претседателството се уште се дебатира...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com