Таг: седница

Џафери подготвува седница за избор на Претседател на Собрание

Дадов насоки да се подготви продолжување на конститутивната седница за утре(четврток), за да се избере претседател на Собранието, вели за ТВ 24...

Започна со работа новиот парламентарен состав

Денеска се конституираше новиот прламентарен состав. Пратениците се обврзаа да градат независен и одговорен Парламент, вистински дом на демократијата...

Седницата на Совет на Општина Центар се одржа на отворено

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, објави дека 44 седница на Совет на Општина Центар се одржала на отворено во дворот на...

Гасоводот Скопје-Тетово-Гостивар ќе биде готов идната година

Владата на Република Северна Македонија ја одржа својата редовна 165-та седница во Тетово, како втора од утврдените 10 седници што во наредниот...

По Битола, Владата своите седници ќе ги држи и во други...

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија денеска претседаваше со 159-тата седница на Владата која што се одржа во Битола, како прва...

Владата почна официјално да го користи новото име на државата Република...

Владата на Република Македонија во соопштението за денешната 118-та седница, почна за првпат официјално да го користи новото...

Советот за безбедност на ОН ќе заседава по одлуката на Косово...

Седницата на Советот за безбедност на Обединети нации, на која ќе се расправа за одлуката на косовското Собрание за формирање војска, е закажана за...

Еврокомесарот Хан присуствуваше на владина седница

Означувајќи го официјалниот почеток на скрининг процесот на Македонија пред почетокот на преговорите за членство во ЕУ, еврокомесарот Јоханес Хан, присуствуваше на седница на...

Комесарот Јоханес Хан ќе присуствува на седница на Влада на РМ

Во еднодневна, работна посета на Република Македонија денеска престојува Јоханес Хан, комесар за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија. Комесарот  Хан,...

Хрватската Влада одржа седница во дресови на репрезентацијата

Сите членови на Владата на Хрватска, дојдоа облечени во дресот на фудбалската репрезентација. ,,Коцкестите“ министри и премиер, на овој начин ја прославија победата на...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com