Таг: сезона

Ѓоковиќ и Вајда ќе соработуваат и во сезоната на трева

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ ќе ја продолжи соработката со словачкиот тренер Марјан Вајда и во текот на сезоната на трева. Минатата година Ѓоковиќ се...

Грејната сезона започнува порано

Изутрина беше свежо, а минималната температура се движеше меѓу 4°С и 7°С, во Берово околу 2, Охрид 3°С. Иако од изутрина беше ведро,...

Објавен календарот за Ф1 за следната сезона

Меѓународната автомобилска федерација (FIA) го објави календарот за следната сезона за Формула 1 кој не се разликува многу од годинешниот. И следната сезона ќе...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com