Таг: Селектор

Данило Брестовац официјално селектор на македонската машка ракометна репрезентација

РФМ денеска и официјално го претстави Данило Брестовац за наследник на Раул Гонзалес на клупата на машката ракометна репрезентација .

РФМ го објави конкурсот за наследник на Гонзалес

Ракометната федерација на Македонија ( РФМ ) денеска го објави конкурсот за избор на нов селектор на машката ракометна репрезентација.

Јоаким Лев е најплатениот селектор на Мундијалот во Русија

  Првиот човек на актуелниот светски шампион Германија, Јоаким Лев, е најплатен селектор на Светското првенство во Русија, објави британскиот весник „Мирор“. Со годишна плата...

Селекторот на Аргентина сексуално ја вознемирувал готвачката во репрезентацијата

  Неколку дена пред стартот на Мундијалот голем скандал ја тресе аргентинската фудбалска репрезентација откако „Ла Република“ објави дека нејзиниот селектор Хорхе Сампаоли е...

Брестовац нов селектор на младинците и на кадетите  вo ракомет

  Управниот одбор на Ракометната федерација на Македонија (РФМ) денеска го назначи Данило Брестовац за нов селектор на кадетската и младинската репрезентација. РФМ донесе одлука да...

Петар Хубчев нов селектор на Бугарија

Фудбалскиот сојуз на Бугарија денес соопшти дека нов селектор на репрезентацијата е Петар Хубчев. Извршниот одбор на бугарскиот фудбалски сојуз едногласно одлучи Хубчев на клупата...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com