Таг: семејство

Починат пациент со ковид симптоми украден од болница во Струмица

Директор на струмичката болница изјави за Канал Вис дека починат хроничен пациент, со симптоми на ковид е украден насилно од болницата од...

Полиција ќе асистира при земање брисови во семејство што одбива да...

Министерството за здравство во соработка со Центарот за јавно здравје Скопје, а со асистенција на Министерството за внатрешни работи, ќе направат...

Филипче им се заблагодари на Диневи за големата хуманост

Утрово, министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче се сретна со семејството на Емилија Динева и градоначалникот на општина Дојран Анго Ангов.

Семејството на трагично починатата Емилија Динева од Стар Дојран порача дека...

45 годишната Емилија Динева пред неколку дена настрада во тешка сообраќајна несреќа по пад од мотор. Таа настрада по кобниот удар со...

Градоначалникот на Крива Паланка му даде поддршка на семејството што има...

,,Денеска заедно со претставници на Општина Крива Паланка и ОО на Црвен Крст бевме во посета на семејството во кое засега го...

Две верзии за настраданото петочлено семејство во Гњилане

По невидената трагедија во Косово, во градот Гњилане, во која настрада петочленото семејство Блаца, медиумите објавија и втора верзија за можниот редослед...

Семејна новогодишна честитка од Заеви до граѓаните

Празниците носат посебни чувства на радост, топлина и убавина во секој дом. Да ги искористиме за да се видиме со најблиските, да...

Петчлено српско семејство повредено во експлозија на глисер во Грција(видео)

Четиригодишно девојче е тешко повредено во вчерашната експлозија на глисер во грчкото летувалиште Агиос Јоанис на Ситонија, Халкидики. Како...

,,Сојуз за живот“ и Брегалничка епархија организираат поворка ,,Сведоштво за семејството“...

Со ,,АПЕЛ ОД ЛЕСНОВСКОТО БРАТСТВО“ и фотографија на Богородица која во раце го држи Исус, од Брегалничка епархија ги повикаа христијанските...

Додека Груевски е во бегство, Боркица ,,посветено“ оди на работа, а...

Со своето бегство поради двегодишна затворска казна, Никола Груевски, ги стави во непријатна позиција, не само државата, неколку европски, а можеби во иднина и...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com