Таг: сенатори

VOA:Сите 100 сенатори на брифинг во Белата куќа

Во време на зголемени тензии на Корејскиот Полуостров, сите 100 американски сенатори се во Белата куќа каде се одржува брифинг зад затворени врати посветен...

Републикански сенатори не веруваат во способноста на Трамп за водење надворешна...

  Двајца клучни републикански сенатори, викендов ја поставија под знак прашање способноста на претседателот Доналд Трамп за спроведување на надворешната политика, посебно по превирањата во...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com