Таг: Сенат

Франција го ратификуваше Протоколот за пристапување на Македонија во НАТО

,,Франција 🇫🇷 ратификуваше! Ни остана уште Шпанија! Стануваме полноправна членка на НАТО! 🇲🇰 “-напиша на социјалните мрежи министерката за одбрана, Радмила Шекеринска.

Голема поддршка во американскиот Сенат за влез на Македонија во НАТО

Комисијата за надворешни работи на Сенатот на САД, даде зелено светло за зачленување на РС Македонија во НАТО и повика сите земји...

Отворено писмо на главниот внатрешен ревизор на УКИМ Лилјана Попчева

О На седницата на Универзитетскиот сенат што се одржа на 25.12.2018 година повторно дојде до израз вештината на ректорот...

Хојт Ји реферираше пред сенатската комисија за сработеното во Македонија и...

  Во сенатска комисија за надворешни работи се одржа распит  за справувањето со руската пропаганда и исламскиот радикализам на Балканот, како и за научените лекции...

Американскиот сенат го одобри приемот на Црна Гора во НАТО

Со двотретинско мнозинство американскиот Сенат го ратификуваше протоколот за пристап на Црна Гора кон НАТО. Сега овој документ треба да го потпише Претседателот Доналд...

Сенатот надгласа вето на Обама

Американскиот Сенат денес убедливо го надгласа ветото на Барак Обама за законот кој ќе овозможи подигнување тужба против Саудиска Арабија за терористичките напади на...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com