Таг: серија А

Видео: Милан го победи Лацио во борба за Лигата на шампионите

Милан го совлада Лацио минимално со 1-0 на „Сан Сиро“ и ја зголеи предноста на табелата во однос на екипата од...

Јувентус прв пат по осум години прими два пати по три...

Јувентус е единствниот тим во ТОП 5 во Европа без пораз во првенството, сепак „старата дама “ повтори еден неверојатен резултат од...

Јувентус рутински против Киево со убедливи 3-0

Шампионот на Италија, екипата на Јувентус  ја оправда фаворитиската улога против Киево, резултатот 3-0 , последен натпревар од  20 коло. 

Пандев на принуден одмор

Горан Пандев доби забрана за настап на два натпревари во Серија А откако на последниот меч, помеѓу неговата Џенова и Пескара, доби црвен картон....

Серија А: Аталанта лесно го победи Кротоне

Фудбалерите на Аталанта го победија на гостински терен Кротоне со 3:1 во шестото коло од италијанската Серија А. Аталанта во првото полувреме го декласираше Кротоне...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com