Таг: сеча

Каква е разликата меѓу Коце Трајановски и Ивица Конески наспроти Петре...

,,Може ли некој да ни објасни каква е разликата помеѓу Коце Трајановски и Ивица Коневски наспроти Петре Шилегов и Златко Марин, затоа што ние...

Се подготвува масовна сеча на шумата околу ,,Успение на Пресвета Богородица“...

  Жителите на ресенското село Јанковец, повторно се на нога и алармираат дека се подготвува масовна сеча на високо квалитетна шума , што се наоѓа...

На денот на дрвото исечена млада шума на Пелистер

  ,,Дали ова е сонот за пошумена Македонија? Пошумување или непланско сечење на дрва во национални паркови? Фотографиите се од националниот парк Пелистер од преспанската страна кај...

Неготинци не ја даваат шумата во туристичката населба “Бела вода“

Неготинци се против сеча на шума во туристичката населба “Бела вода“, каде ги поминуваат своите слободни моменти и викенди. Здружението на граѓани ,,Ековита" од...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com