Таг: се врати

Драматично враќање на Доналд Трамп во Белата куќа

Американскиот претседател се оглуши на предупредувањта на лекарите и сам одлучи да се врати во Белата куќа. Тој приреди...

Десетици повредени и загинати во пожарите во Атина, Ципрас итно се...

Тела на најмалку 4 луѓе се пронајдени изгорени во пожарите што ја зафатија Атина и околината. Грчките медиуми јавуваат дека цела Атина е обвиткана...

По рекордни 288 денови во вселената космонаутката Пеги Витсон се врати...

Астронаутот Пеги Витсон, по 288 денови поминати во вселената во Меѓународната вселенска станица, се врати на земјата. Таа помина девет месеци на вселенски брод,...

Пишман аџија Дурловски се врати на протестите(видео)

Два дена траеше откажувањето од протестите, игор Дурловски, се уште актуелен директор на МОБ , се врати на протестите на ,,За заедничка Македонија“. Според Богдан...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com