Таг: се намалува

Дупло повеќе оздравени од заразени со Ковид 19

Во последните 24 часа се направени 1525 тестирања, а регистрирани се 237 нови случаи на ковид-19 во:-Скопје 123-Куманово 15-Дебар 1-Штип 4-Прилеп 8-Тетово...

Паѓа процентот на заразени од Ковид 19

Во последните 24 часа се направени 2510 тестирања, а регистрирани се 627 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 250-Куманово...

Од 2.562 тестирани 758 позитивни на Ковид 19

Во последните 24 часа се направени 2562 тестирања, а регистрирани се 758 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 324-Куманово...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com