Таг: се укинува

Пендаровски: Во овој момент нема доволно елементи да прогласам нова вонредна...

Претседателот на државата, Стево Пендаровски , во обраќањето до јавноста кажа дека во овој момент нема елементи за прогласување на нова вонредна...

Се укинува бесплатниот превоз во градските автобуси и жичарницата на Водно

Утре, четврток (12.03.2020 год), нема да важат бесплатните годишни средношколски и студентски билети за користење на јавниот превоз. Времено,...

Од 1 октомври се укинуваат квотите за лекови на рецепт

,, Со укинувањето на квотите за лекови на рецепт го решаваме деценискиот проблем со недостигот на лекови. Од први октомври лековите достапни...

Се укинува вонредната состојба во Турција

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган и неговите партнери во владата се договорија да не ја продолжуваат вонредната состојба во земјата, која истекува во јули,...

Чавков, Мукоски, Василевски одат во куќен притвор, истиот се укинува за...

Врховниот суд на Република Македонија донесе одлука по предметот Вкж1.бр.6/2018, во врска со настаните во Собранието на Република Македонија на 27 април 2017 година. За...

Владата го укина Денот на дрвото

На седницата владата ја разгледа и усвои Информацијата за спроведување на пошумувањето на површините предвидени за акцијата „Ден на дрвото – засади ја својата...

Градоначалникот Коце Трајановски искористи бесплатно возење во градски

  Од утре(09.02.2017) се укинуваат воведените мерки за бесплатен превоз за сите граѓани и слободувањето од работа за вработените во Град Скопје и во јавните...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com