Таг: сиднеј

Над небото на Сиднеј авион испиша ,,Мијте ги рацете“(видео)

Авион со акробатски лет над Меѓународниот конвенционален центар во Сиднеј испиша на небото ,,Мијте ги рацете“.

Пијан возач усмрти 4 деца на велосипеди во Сиднеј(видео)

Сиднеј е во жалост, известуваат австралиските медиуми. Голем шок предизвика трагичниот настан што се случи вчера кога пијан 29 годишен возач со...

Австралиски медиуми ја објавија целосната снимка од напаѓачот со нож(видео)

Лицето што нападна неколку луже во Сиднеј со нож и рани една жена е уапсено. Тој трчаше со...

За организаторката на протестите во Сиднеј 120-те пратеници во македонскиот Парламент...

Македонската иселеничка во Австралија Жаклина Михајлова, којашто како што е претставена во разговорот е една од организаторите на протестите во Сиднеј, 120-те пратеници во...

Пристигна 2017 година!

  Новата 2017 година веќе пристигна за милиони луѓе во светот. Во 17.00 часот по наше локално време, жителите на  Пекинг, Хонгког, Манила и Сингапур со огномети...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com