Таг: силувач

Овчар од Косово силувал 17 годишно момче во Росоман

Основното јавно обвинителство Кавадарци донесе Наредба за спроведување истражна постапка против државјанин на Косово со престојувалиште во Росоман, поради основано сомнение дека...

Притвор за силувач на 12 годишно девојче со кое живеел во...

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против лице осомничено дека сторило кривично дело – Полов...

Уапсен силувачот од Струмица

Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство во Струмица, поднесе кривична пријава против O.Х (35) Струмица  поради постоење на основано соменение дека...

Струмичкиот ,,силувач“ доби притвор и кривична пријава

Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство Струмица, поднесе кривична пријава против  А.М  (21) од с.Калуѓерица, Радовиш, поради постоење на основано соменение...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com