Таг: симфонија на паѓање

,,Симфонија на паѓањето“ со театар ,,Чекори“

По повод Меѓународниот ден на театарот, Театар „Чекори“ ќе ја изведе претставата „Симфонија на паѓањето“. Таа е своевиден колаж на делата на Данил Хармс,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com