Таг: сирија

Голема тепачка во турскиот Парламент поради ситуацијата во Сирија(видео)

Пратеници во турскиот Парламент денеска физички се пресметаа поради различните ставови околу ситуацијата во Сирија и улогата на Турција во војната.

Грција одлучно ќе ги брани границите од мигранти

По најавата на турскиот претседател дека границите кон Европа се отворени и дека таму се веќе 18.000 мигранти, се огласи грчката влада.

Турција ги отвора границите за бегалците од Сирија кон Европа

Турција одлучи да не ги спречува бегалците кои доаѓаат од Сирија на патот кон европските земји. Ова го објави...

Пенс и Ердоган постигнаа договор за привремен прекин на огнот во...

По завршување на средбата со турскиот претседател, американскиот државен секретар, Мајк Пенс на прес конференција изјави дека е постигнат договор со Ердоган...

Трамп му напишал писмо на Ердоган во кое му вели да...

Американските медиуми го објавија писмото што го нарекуваат ,,необично“, кое претседателот Трамп му го напишал на турскиот колега, Реџеп Ердоган.

Турската амбасадорка ја информираше македонската јавност за воената операција во Сирија

Турската амбасадорка во Република Северна Македонија, Тулин Еркал Кара, денеска на прес конференција информираше за воената операција ,,Извор на мирот“ во Сирија.

Со големи мерки на безбедност во Косово вратени жени и деца...

74 деца и 32 жени, како и двајца борци на Исламска држава во Сирија, сите државјани на Косово, ноќеска се вратени со...

Путин предупреди дека екстремистите на Исламска држава во Сирија ги погубуваат...

Рускиот претседател, Владимир Путин, на форум во Сочи изјави дека екстремистите веќе погубиле 10 лица, од вкупно 700 заложници што ги држат откако неодмна...

МВР објави ВИДЕО од апсењето на седуммината обвинети за тероризам и...

Министерството за внатрешни работи и надлежните институции на Република Македонија, во соработка со партнерите од Глобалната коалиција за борба против тероризмот и Сириските Демократски...

Лишени се од слобода 7 македонски државјани за учество во војните...

Министерството за внатрешни работи и надлежните институции на Република Македонија, во соработка со партнерите од Глобалната коалиција за борба против тероризмот и Сириските Демократски...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com