Таг: Сити

Видео: Пеколен финиш на Сити за пресврт и победа со...

Манчестер Сити славеше победа на „Велтинс Арена“ во Гелзенкирхен откако во финишот на средбата против Шлаке постигна 2 гола во последните...

,,Сити Мол” има нов сопственик

  Balfin Group, најголемата група на инвестиции во Албанија, ја објави продажбата на Скопје Сити Мол на Hystead од Велика Британија за 92 милиони евра. ,,Скопје...

Атлетико подобар од Баерн, Сити се „извлече“ со Селтик

Фудбалерите на Атлетико Мадрид го победија на свој терен Баерн Минхен со 1:0, во дербито на второто коло од Лигата на шампиони. Стрелец беше...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com