Таг: скандал

Секс скандал во возило на ОН во Израел(видео)

Обединетите Нации соопштија дека се ,,шокирани и длабоко вознемирени“ од видеото објавено на интернет, на кое се гледа сексуален чин на задното...

Богдановски:Медицинскиот отпад во кругот на фабриката е извор на заразни болести

На прес конференцијата во Град Скопје на која се обелодени скандалот со третман на медицински отпад во погоните на МЗТ од страна...

Шилегов обелодени скандал со медицински отпад (вознемирувачки снимки)

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов и главниот инспектор на Град Скопје, Мирослав Богдановски, денеска, обелоденија скандал со ужасна содржина која треба...

Скандал:ТВ Алфа ги прашуваше гледачите во отворена програма ,,Зошто владата на...

Владата на Република Северна Македонија ја оценува како сериозно наштетување на професионалните медиумски стандарди и како нарушување на угледот на новинарската професија...

Царовска објави измама во Вториот пензински столб

Темелните анализи на пензискиот систем што ги направи Министерството за труд и социјална политика со Меѓународните финансиски институции за првпат после цели...

Скандал со злоупотреба на субвенциите за печки на пелети во Министерство...

Извор на АКО.мк, кој сака да остане анонимен, испрати докази за злоупотреба на средствата за субвенции на печки на пелети. Од приложеното...

Владата бара итна и целосна истрага за прислушувањето на телефоните во...

,,Владата најостро го осуди прислушувањето на телефоните на Јавно обвинителство и бара целосна и темелна истрага за овој случај“-изјави владиниот портпарол, Миле Бошњаковски. Тој рече...

Скандал: ,,Катимерини“ објави транскрипти од разговорите за името на македонските политички...

Во грчкиот весник ,,Катимерини', во денешниот број се објавени обемни извадоци од разговорите на македонските политички лидери одржани во Клуб на пратеници, се разбира...

Уште еден протоколарен скандал-црвениот тепих се метеше пред нозете на Џејмс...

  Иако беше познато со денови дека американскиот државен секретар за одбрана, Џејмс Матис, доаѓа во посета на Македонија, протоколот и овојпат беше неподготвен. Неверојатно, но...

Министерот Асаф Адеми го прогласи филмот ,,Ругање со Христос“ за навреда...

Министерот за култура Асаф Адеми одржа прес конференција на која објави дека  Министерството за култура се дистанцира од одлуката на нивните претходници од буџетски...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com