Таг: скандирање

И вчера при дочекот на ракометарите на Вардар ечеше ,,мртов шиптар,...

Неприфатливото скандирање за време на прославувањето на шампионската титула на Вардар, продолжи и вчера за време на дочекот на ракометарите, поточно пред...

МВР презеде мерки против навивачите кои скандираа националистички пораки во Тетово

Раководството на Секторот за внатрешни работи Тетово, денеска ( 5 ноември ) оствари средба во Основното јавно обвинителство Тетово за целосно расчистување на случаите...

ВИДЕО: По инструкциите на директорот учениците скандирајќи тргнаа на протести

По инструкциите и политичката индоктринација што ја спроведе меѓу учениците Кире Николоски директор на прилепската гимназија ,,Мирче Ацев“, тие со знамиња и скандирање ,,Македонија,Македонија“,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com