Таг: скијање

Видео: Шифрин го освои малиот глобус во супервелеслалом

Микаела Шифрин од САД го освои четвртото место во супервелеслалом во Солдеу и го потврди првото место во оваа дисциплина и малиот...

Видео: Влхова победничка на велеслаломот во Чешка

Петра Влхова од Словачка победи на велеслаломот во Чешка, во рамките на Светскиот куп. Влхова победи со време ...

Видео: Доминик Парис победник на претпоследниот спуст сезонава

Италијанецот Доминик Парис триумфираше на претпоследниот спуст сезонава кој беше на програмата во Квитфјел. Парис победи со време 1:45.74...

Софија Гоџа победник на спустот во Кран Монтана

Олимписката шампионка од Пјонгчанг 2018, Софија Гоџа од Италија победи на спустот за Светскиот куп во швајцарскиот зимски центар Кран-Монтана.

Видео: Пинтуро шампион во алпска комбинација по победата во Банско

Алексис Пинтуро со победата во Банско во комбинација стигна до титулата во оваа дисциплина што е вкупно трета во кариерата за скијачот...

Кристоферсен светски првак во велеслалом, денеска на програмата слаломската трка кај...

Норвежанецот Хенрик Кристоферсен е победник на велеслаломот на Светското првенство во шведски Оре. За норвешкиот скијач ова е прв мундијалски медал.

Кјетил Јансруд светски шампион во спуст

Кјетил Јансурд од Норвешка е новиот светски шампион во најатрактивната скијачка дисциплина спустот.   До најсјајниот медал во...

Мавровскиот меморијал со претставници од седум земји

Мавровски меморијал е спортска манифестација која го промовира едно од најубавите туристички атракции, но и Македонија воопшто. Натпреварот се...

Линдзи Вон: „Телото е скршено и не може да се репарира“...

Американката Линдзи Вон има 34 години и се повелкува од активното натпреварување во светското скијање.

ВИДЕО: Страотно излетување на Хутер со 130 км на час...

Австријката Корнелија Хутер, имаше страшно излетување на патеката во Гармиш Партенкирхен за време на вчерашниот спуст , таа со 130 км на...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com