Таг: скопје

Скопје повторно меѓу првите 10 градови во светот по загадувањето

Дури 4 главни балкански градови се најдоа на светската ,,топ“ листа на 10 најзагадени градови во светот. На 2...

518 нови случаи на Ковид-19, 9 лица починаа меѓу кои и...

Во последните 24 часа се направени 2367 тестирања, а регистрирани се 518 нови случаи на ковид-19 во:- Скопје 261- Куманово 13- Штип...

ШИЛЕГОВ: ГРАД СКОПЈЕ Е ПОДГОТВЕН ДА ЈА ПРЕЗЕМЕ НАДЛЕЖНОСТА ЗА ЦЕЛОКУПНИОТ...

Градоначалникот Петре Шилегов денеска присуствуваше и се обрати на дебатата „Како до ефикасни и независни инспекциски служби во Скопје“ што се одржа...

Сите скопски општини со зголемен број на Ковид 19, Аеродром 592...

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 24836, бројката на оздравени пациенти е 17905, на починати...

Скопје и Струмица со најмногу активни случаи на Ковид 19

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 23788, бројката на оздравени пациенти е 17392, на починати...

Скопјани вечерва ќе добијат вода

Саниран е дефектот на пукнатата цевка и од 21 часот полека ќе почне да се пушта водата, велат од ЈП „Водовод и...

Општина Аеродром со 505 активни случаи има најмногу заразени од Ковид...

Активни случаи на Ковид 19 по општини во Скопје денеска изгледа вака: • Аеродром – 505 • Чаир...

594 нови случаи на Ковид 19 од кои 303 во Скопје...

Во последните 24 часа се направени 2617 тестирања, а регистрирани се 594 нови случаи на ковид-19 во: - Скопје...

Аеродром, Центар и Карпош со над 300 заразени, расте бројката во...

Скопје е жариште на корона вирусот. Последните бројки покажуваат дека три скопски општини, секоја поединечно, надминаа по 300 активни случаи на...

201 во Скопје од 383 нови случаи на Ковид 19

Во последните 24 часа се направени 1648 тестирања, а регистрирани се 383 нови случаи на ковид-19 во:- Скопје 201- Куманово 11- Штип...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com