Таг: скопје 2014

Таневски: Спомениците и објектите од Скопје 2014 не треба да се...

Пишува: Зоран Таневски, туристички водич(ФБ статус) Господин Мирослав Грчев, архитект, графички дизајнер, стрип уметник и...

,,Колку многу статуи, овој град е луд“-Скопје 2014 како предизвик за...

Тал Оран е популарен видео-блогер, кој има речиси 90.000 претплатници на YouTube и 160.000 на Facebook. ,,Патувачкиот Клат“

,,Скопје 2014“ се распаѓа, се одлепува ,,тоа што личи на мермер“...

Поголем дел од фасадите на зградите од проектот ,,Скопје 2014“, се направени од малтер што личи на мермер, како што може да се слушне...

Тасева: Фени е поголемо од Скопје 2014

Слаѓана Тасева, претседателка на Трнспаренси Интернешенел, најавувајќи ја денешната прес конференција за Фени, напиша: ,,Незаконитост, дрскост и арогантно однесување на вклучените во телата на стечајот,...

Богдановиќ најави ревизија и отстранување на нелегалните споменици од Скопје 2014

Четириесет и првиот роденден на општина Центар, градоначалникот Саша Богдановиќ, го прослави во дворот на општината, заедно со вработените, со жителите на Центар, со...

Формирана работна група за Скопје 2014 која треба да каже што...

Министерот за култура , Роберт Алаѓозовски на 28 јули 2017 година формираше Работна група за изработка на Анализа за реализацијата и последиците од т.н....

Павловска:,,Скопје2014“ е лузна која тешко ќе зарасне(видео)

ЦИВИЛ Медиа разговараше со Даница Павловска, архитект и експерт за просторно планирање за узурпацијата и злоупотребата на јавниот простор и за улогата на граѓан(к)ите...

ВИДЕО: Водоскок од пукнат хидрант пред палата од СК2014

Пред новоизградената палата ,,Еманул Чучков, која се наоѓа во близина на седиштетео на СДСМ , пукна хидрант по што беше создаден огромен водоскок. Екипи...

Бекатон револуција

Одамна се говори дека најголемите или најслатките пари на локално ниво се прават со бекатон плочките. Сведоци сме дека тротоарите, скверовите, плоштадите и патеките...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com