Таг: Славица Петровска Галиќ

Првенката на МОБ Славица Галиќ Петровска одбележа 40 години уметничка дејност

Оперската певица, првенка на Македонска опера и балет, Славица Галиќ Петровска, вчера во рамки на манифестацијата Бели ноќи, одбележа 40 години кариера.

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com