Таг: слики

Македонски иселеници во Мелбурн ги запалија знамињата на Грција, Бугарија...

Околу 50 Македонци кои живеат и работат во Австралија, пред македонскиот конзулат во Мелбурн, ги запалија грчкото, албанското и бугарското знаме и...

Еден Мицкоски и двајца гоцеделчевци (фото)

Претседателот на опозициската ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вчера ги убедуваше членовите на неговата партија во Свети Николе дека ова што и се случува сега...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com