Таг: сложено име

Атина ги подготвува Грците за сложено име со зборот Македонија, Скопје...

  Атина,6 февруари,МИА-Очекуваме од Скопје, конечно да излезе и јавно да каже која ќе биде придавката во сложеното име и да им го објасни тоа на...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com