Таг: смени

Конечно сменет началникот на Петта управа Горан Грујовски еден од главните...

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски конечно го смени Горан Грујовски од едно од клучните места во МВР. На негово место е поставен Сашо...

Трамп ги менува непослушните и ги прогласува за предавници

Американскиот претседател Доналд Трамп ја смени главната државна обвинителка  Сели Јејтс која се спротистави на неговата антиимиграциска политика. Јејтс беше вршител на должност главен државен...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com