Таг: смрзнати овошки

Мразот ги уништи рсцветаните овошки во Преспанскиот регион

Мразот и температурата под нулата речиси го уништија годинешниот род јаболка во Ресен и околината. Овоштарите во Преспанско изминатата ноќ ја поминаа бдеејќи во...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com