Таг: смртна казна

Поранешниот пакистански претседател Первез Мушараф е осуден на смрт за велепредавство

Специјалниот суд во Пакистан донесе смртна пресуда за поранешниот претседател и Врховен командант, Первез Мушараф, за велепредавство.

Поранешен градоначалник на Техеран е осуден на смртна казна поради убиство...

Поранешниот градоначалник на Техеран и еден од потпретседателите на Иран, е осуден на смртна казна поради убиство на својата сопруга, јави...

Во американската држава Арканзас извршена смртна казна

Во една од американските држави кои се уште имаат смртни канзи Арканзас, беше извршена смртна казна врз затвореникот Лидл Ли(51)  кој во 1993 година...

Ердоган најави нов референдум за враќање на смртната казна

Претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган откако прогласи победа на референдумот за уставни промени, веднаш потоа од говорницата пред насобраните поддржувачи кои скандираа ,,Смртна...

Смртна казна за 23 годишен убиец на 9 Афроамериканци во Јужна...

23 годишниот Дилан Руф е осуден на смртна казна за расно мотивираното убиство на девет Афроамериканци во една црква во Јужна Каролина, јавува Би-Би-Си. Руф...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com