Таг: смрт

Нападнат ТВ центарот на СНН во Атланта, хаос низ Америка(видео)

Демонстрациите на афроамериканското население во САД се шират и стануваат сѐ понасилни. Запалени се полициски автомобили, уништени продавници, горат кафетерии на Старбакс...

Поранешниот пакистански претседател Первез Мушараф е осуден на смрт за велепредавство

Специјалниот суд во Пакистан донесе смртна пресуда за поранешниот претседател и Врховен командант, Первез Мушараф, за велепредавство.

На денешен ден пред 39 години почина Јосип Броз Тито

Доживотниот претседател на Социјалистичка Федеративна Република Југославија, Јосип Броз Тито (1892-1980), на 4 мај 1980 година почина во клиничкиот центар во Љубљана.

Скандал: Поглаварот на ИВЗ јавно посака смрт на судијка што не...

Поглаварот на Исламската верска заедница, Сулејман Реџепи, на прес конференцијата по повод најновите случувања во ИВЗ, посака смрт за судијката...

Српското обвинителство почна истрага против надрилекарот Петровиќ по смртта на Македонецот...

Јавното обвинителство од Лесковац, започна предистражна постапка против Мирољуб Петровиќ, самонаречен лекар, кој со своите ,,совети“ предизвика смрт кај Славчо Петров од...

Објавен е идентитетот на двајцата настрадани работници во Народната библиотека во...

50 годишниот Дарко Шукало и 25 годишниот, Лазар Благојевиќ, се лицата што настрадаа од истекување на гас во Народната библиотека во Белград. Тие беа пронајдени...

Германец се товари за смртта на 21 колега, им ставал отров...

Германската полиција истражува смртни случаи на млади луѓе во една компанија.Во последните 18 години во истата компанија 21 лице починале под мистериозни околности. Полицијата...

Oбвинителство поднесе обвинение против 12 лица за смртта на малата Тамара

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот суд Скопје 1 Скопје поднесе Обвинителен предлог против 12 лица за сторено кривично дело – Несовесно работење во...

115 години од смртта на Гоце Делчев

Ѓорѓи (Гоце) Делчев  е роден на 4 февруари 1872 – с. Баница, а е убиен  во Кукуш, Серско,  на 4 мај 1903) . Тој е...

Ердоган на 5-годишно девојче: Ако загинеш турското знаме ќе го ставиме...

Голем дел од турската јавност упати жестоки критики на сметка на претседателот Ердоган заради неговиот јавен ексцес со едно петгодишно девојче. Во текот на неговиот...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com