Таг: снимка

Локвенец: Криминалецот Милошоски не може да го оспори нестручното и нечесно...

,,Ова е уште еден доказ дека на дневна основа ВМРО-ДПМНЕ и неговото раководство не можат да функционираат без лаги и конструкции

Боки 13 на Камчев: Катица нема да се жали, во понеделник...

Врховен ќе ве ослободи.Нема Катица да употреби никакви вонредни правни лекови, во понеделник, најдоцна вторник ќе бидете слободни, му вели Бојан Јовановски...

Рашковски ќе ги тужи Чепуњовски и порталите кои објавија тајно снимен...

Генералниот секретар на Влада и еден од најблиските соработници на премиерот Заев, Драги Рашковски, се закани дека ќе го тужи Климент Чепуњовски,...

Смеејќи се ја снимил сообраќајката и смртта на возачот пред себе...

Денеска околу 12 часот, на автопатот Мостар - Јабланица, во Босна и Херцеговина, загина 62 годишен маж од Бања Лука, кој со...

Снимката со градоначалникот на Демир Хисар е од јануари и не...

По насока на Јавно обвинителство Битола, повикан е на информативен разговор во Полициска станица од општа надлежност Демир Хисар М. С. (49), градоначалник на...

Заев: Задоволен сум што судот прифати јавноста да ја види целата...

,,Задоволен сум што судот прифати на барање на мојата одбрана, но и на мое лично барање, иако Обвинителството стави забелешка на тоа, односно се...

Заев: Драго ми е што започна судскиот процес, вистината ќе се...

Откако започна судскиот процес за ,,Поткуп“ и судијата прифати снимките од ПИМ да се земат како доказ, Зоран Заев како првоосомничен даде изјава за...

Сателитска снимка од активните пожари на Балканот, дури 69 во Македонија

Пожари на БАЛКАН (извор Американската#NASA) Во последните 24 часа регистриран е следниов број на пожари. Македонија 69; Косово 21; Босна 111; Грција 24; Романија 59; Словенија 4; Молдавија 28; Вкупниот број на пожари...

ВИДЕО: Во локални продавници списоци за бесплатно купување за гласачите на...

Во Србија се почесто се спомнува дека убедливата победа на Александар Вучиќ во првиот круг од гласањето е резултат на измама. Почнаа и протести...

ВИДЕО: Објавена снимка од убиството на братот на севрнокорејскиот лидер

Снимката од безбедносните камери на аеродромот во Малезија,  од моментот на нападот врз полубратот на лидерот на Северна Кореа, доспеа до медиумите. Имено, на...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com