Таг: СНН

Нападнат ТВ центарот на СНН во Атланта, хаос низ Америка(видео)

Демонстрациите на афроамериканското население во САД се шират и стануваат сѐ понасилни. Запалени се полициски автомобили, уништени продавници, горат кафетерии на Старбакс...

Закерберг: Македонците се обидоа да влијаат на изборните резултати во Алабама...

Признавајќи ги грешките што Фејсбук ги направил во минатото со злоупотребата на милиони лични податоци на корисниците на оваа мрежа, сопственикот Марк Закерберг, во...

Хит видео: Барон Трамп си игра со најмалиот син на Иванка

Камерата на телевизиската куќа SNN која ги снимаше дел од првите активности на претседателот Доналд Трамп во Белата куќа, наместо на неговата работа ,...

СНН: Што ако го убијат Трамп на инаугурацијата?

Во очи инаугурацијата на 45 американски претседател Доналд Трамп, телвизијата СНН ја разгледа варијантата, предвидена со Устав во случај на убиство на претседателот на...

Кој остана со него?

Кој остана со него?-прашува CNN во обемното известување и анализи за последиците по Доналд Трамп по објавувањето на скандалозната снимка од пред десетина години,...

Хаос во Републиканската партија

Еден месец пред одржување на претседателските избори во Америка, Републиканската партија заради нејзиниот кандидат Доналд Трамп се наоѓа во хаос, До точка на топење...со...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com