Таг: собрание

Целосно завршена реконструкцијата на крстосницата кај Собрание и улицата ,,11 Октомври“

Како што вети завчера градоначалникот Петре Шилегов: ,,Целосно завршена, и скоро целосно означена ул. 11 Октомври. Вечерва после 20...

Вака изгледа крстосницата кај Собрание која треба да се направи до...

Ова е крстосницата на ул. 11 -ти Октомври кај Собрание, која во моментот се реконструира.

Ахмети и Османи први лично му го честитаа изборот на Џафери...

Досегашниот претседател на законодавниот дом, Талат Џафери од ДУИ, повторно е избран на оваа функција. Во неговиот кабинет први...

Косовски пратеник запали цигара за време на седница во Парламентот

Претседателката на косовското Собрание, Вјоса Османи, ги предупреди пратениците да не пушат за време на седниците, бидејќи го кршат законот што самите...

Уште еден пратенички состав отиде во историјата, избори на 12 април

Претседателот на Собрание, Талат Џафери, утре ќе ги распише предвремените парламентарни избори кои треба да се одржат на 12 април.

Пендаровски:Членството во НАТО е привилегија, но и голема обврска(видео)

Претседателот Стево Пендаровски на денешната седница на Собранието на која се ратификува протоколот за членство во НАТО, рече дека компромисите воопшто...

Македонскиот Парламент на свечена седница ќе го ратификува Договорот за пристапување...

Пратениците во македонскиот Парламент, денеска попладне со почеток во 15 часот ќе го ратификува Северноатлантскиот договор или Договорот за пристапување на РСМ...

Собранието го донесе Законот за управување со отпад

Собранието на Република Северна Македонија денеска го усвои Законот за управување со отпадот, со кој се забранува увозот на отпад кој се...

Mаж се самоуби пред српското Собрание(видео)

Неидентификуван маж на возраст околу 50 години, вечерва во 18 и 40 часот се самоуби пред Собранието на Република Србија во центарот...

Министерот за внатрешни работи удри пратеник поради знамето на НАТО во...

Знамето на НАТО, вчера беше причина за инцидент во Собранието на Република Српска. Имено, откако опозицискиот пратеник Драшко Станивуковиќ,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com