Таг: Соколи

Првообвинетиот во случајот ,,Дива населба“ тврди дека колеги ги убиле полицајците

   Првообвинетиот во судскиот процес за настаните во ,,Дива наслеба“ Сами Ушкини наречен Командант Соколи на денешното рочиште тврдеше дека осумината полицајци кои загинаа биле...

АБА лига: Прва победа на Игокеа

Кошаркарите на Игокеа ја победија вечерва во Скопје екипата на Карпош Соколи со резултат 84:79 во натпревар од второто коло од регионалната АБА лига. Најефикасен...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com