Таг: сообраќајка

Николовски:Здравствениот систем загуби врвен професионалец

Колеги, пријатели и партиски другари се простуваат од младиот доктор Трајче Нешковски од Гостивар. Тој почина попладнето во сообраќајна несреќа што се...

За сообраќајката со смртни последици кај Млечен ресторан само условна казна

Сопругата на трагично загинатиот Гоце Димитриевски од Тетово, Наташа Апостоловска, реагираше на социјалните мрежи по пресудата на предизвикувачот на сообраќајната несреќа со...

Корона лудило по парковите и на булеварите

Преполни паркови во ноќните часови, галама, забави, викотници, бркотници и гласна музика. Се разбира и многу, многу алкохол, празни шишиња и отпадоци...

Со „ауди Q7“ превезувале 12 мигранти, па направиле сообраќајка со смртни...

На 16.08.2020 во 22.30 часот на магистралниот пат Струмица - Штип, кај клучката Радовиш, патничко возило „ауди Q7“, со скопски регистарски...

Во несреќата во Белград настрада семејство кое го носело двегодишното дете...

Во тешката сообраќајна несреќа што се случи рано утрината пред Владата на Република Србија во Белград, настрада семејство од Ариље.

Предизвика тешка сообраќајна несреќа, па со возилото се заби во зградата...

Утрината околу шест часот во Белград возач на патничко возило БМВ(60), предизвикка тешка сообраќајна несреќа во центарот на градот, откако со голема...

Двајца загинати во сообраќајна несреќа пред Владата на Србија

Во центарот на Белград пред зградата на Влада на Република Србија, утрината околу шест часот се случила тешка сообраќајна несреќа во која...

Ќерката и внукот на македонскиот конзул во Италија загинаа во сообраќајна...

Братучедите Марија Витанова(24) и Методи Витанов (25) утринава загинаа во сообраќајна несреќа која се случила во Пјаченца, Италија. Заради неприлагодена брзина нивниот...

Обновено:Братучеди од Црна Гора загинаа во Србија, мајката тешко повредена

Во тешка сообраќајна несреќа утрината во близина на Прокупље загинаа двајца братучеди, а мајката на едниот од нив е тешко повредена...

Дрогиран Србин предизвика сообраќајна несреќа во Барселона во која загина тукушто...

Српски државјанин под дејство на дрога во Барселона предизвикал тешка сообраќајна несреќа во која загина едно бебе старо само 17 дена, а...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com