Таг: сообраќајна полиција

Засилените сообраќајни контроли откриваат бројни прекршоци

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (20.09) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот, информираат од МВР.

Акција на Вардар и РСБСП: Кој вози одговорно си доби билети...

  Сообраќајната култура е важен дел од живеењето, а Вардар во пресрет на натпреврот на неделата од Лигата на шампионите против Рајн Некар ги награди...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com