Таг: сопруга

За сообраќајката со смртни последици кај Млечен ресторан само условна казна

Сопругата на трагично загинатиот Гоце Димитриевски од Тетово, Наташа Апостоловска, реагираше на социјалните мрежи по пресудата на предизвикувачот на сообраќајната несреќа со...

Сопругата на холандскиот амбасадор во Либан почина од последици на експлозијата...

55 годишната сопруга на холандскиот амбасадор во Либан, почина од последици на експлозијата што се случи пред неколку дена во пристаништето во...

Мухамед Зекири објави дека тој, сопругата и тримесечната ќерка се позитивни...

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, на својот Фб профил објави дека тој, неговата сопруга и тримесечната ќерка се позитивни на коронавирус.

Сопругата на канадскиот премиер Трудо е позитивна на корона вирус

Софи Грегори Трудо, сопруга на канадскиот премиер Џастин Трудо, е позитивна на тестот за корона вирус, објави канцеларијата на канадскиот премиер.

За сопругата на Никола Младенов единствена причина за неговата смрт е...

Сопругата на новинарот Никола Младенов, Билјана Младенова, која вчера гостуваше во ексклузивно интервју на 1ТВ, за првпат во јавноста ги објави...

Ивановски објави фотографија и своја верзија за семејното насилство на неговиот...

По скандалозното  насилство во семејството на сопственикот на порталот Мактел, потврдено и од МВР, Саше Ивановски, објави своја верзија на настанот, поткрепена...

Во подметнат пожар изгоре автомобилот на сопругата на Миле Зечевиќ

Во пожар целосно изгорел автомобил „Тојота корола“ паркиран на улицата ,,Генерал Михајло Апостолски“, во скопската населба Карпош 1, објави порталот мкд.мк. Според овој портал,...

Сопругата на сирискиот Претседател се лекува од карцином

Асма ел Асад, сопруга на сирискиот претседател Башар ел Асад, започнала да прима терапија за лекување од карцином во Воената болница во Дамаск, соопшти...

Сопругата на Нетанјаху обвинета за проневера  на 100.000 долари

 Сопругата на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху, Сара, денеска е обвинета за проневера на државни средства, соопшти израелското Министерство за правда. Таа е осомничена за злоупотреба...

Митко Чавков со виски во раце го прослави пуштањето од затвор

Сопругата на Митко Чавков, Јасминка, на својот ФБ профил постираше две фотографии со нејзиниот сопруг, по пуштањето од затворски во домашен притвор. На фотографијата...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com