Таг: сопственици

Анима Мунди:Кучето што нападна десетина луѓе е расно и има сопственици

Здружението за заштита на животните Анима Мунди во реакцијата по повод синоќешниот случај на неколку напади врз шест лица, меѓу кои и деца, наводно...

Сопствениците на Јоркширски Териери се најсреќни

Здруженијата за заштита на животните во светот постојано истражуваат какви се односите меѓу сопствениците и  нивните миленици и што е најдобро за едните и...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com