Таг: соработка

Тричковски и Героски ,,раскинаа“ преку Фејсбук

По целодневна преписка на социјалната мрежа Фејсбук, колумнистот Бранко Тричковски му соопшти на одговорниот уредник на Слободен печат, Бранко Героски дека ја...

Заев и Шилегов договорија соработка со градоначалникот на Љубљана Зоран Јанковиќ

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, попладнево оствари средба со градоначалникот на Љубљана, Зоран...

Ѓоковиќ и Вајда ќе соработуваат и во сезоната на трева

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ ќе ја продолжи соработката со словачкиот тренер Марјан Вајда и во текот на сезоната на трева. Минатата година Ѓоковиќ се...

МВР и ЦИВИЛ потпишаа меморандум за соработка

Потпишување на меморандумот е уште еден, не само декларативен, туку и конкретен чекор на Министерството за внатрешни работи во насока на интензивно отворање и...

Енди Мари и Иван Лендл ја завршија соработката

Шкотскиот тенисер Енди Мари и неговиот тренер Иван Лендл, по вторпат во своите кариера договорно ја прекинаа соработката. Мари имаше плодни години тениска кариера со...

СЈО бара вклученост и соработка со Академија за судии и јавни...

Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите  или популарно СЈО, упати писмо до...

Министерот за внатрешни Нухиу и НВО разговарале за меѓусебна соработка

Министерот за внатрешни работи Агим Нухиу остварил средба со претставници на неколку невладини организации од Република Македонија кои се истакнати во областа на...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com